שלל גביעים ומדליות לנציגי הנגב בספורטיאדה ה-39 באילת מאת: משה ניר

11.11.2019

 הישגים בקט רגל, כדורסל, כדורעף, כדורשת, שש בש, טניס שולחן, טניס שדה, שחייה, רכיבה על אופניים וריצה

קבוצת ים המלח א - מקום ראשון דרג 2 עליון בקט רגל
1 - קבוצת ים המלח א - מקום ראשון דרג 2 עליון בקט רגל
קבוצת קמהד
2 - קבוצת קמהד"ע א' בשחור עם עיריית בת ים בתכלת -ניצחון מוחץ בגמר קט רגל דרג 3
קבוצת קמג בקט רגל -מקום שני דרג 1 תחתון
3 - קבוצת קמג בקט רגל -מקום שני דרג 1 תחתון
קבוצת פריגו ירוחם א בקט רגל - מקום ראשון דרג 2 תחתון
4 - קבוצת פריגו ירוחם א בקט רגל - מקום ראשון דרג 2 תחתון
קבוצת מכללת סמי שמעון בקט רגל -מקום ראשון דרג 5
5 - קבוצת מכללת סמי שמעון בקט רגל -מקום ראשון דרג 5
קבוצת סורוקה א בקט רגל -מקום ראשון דרג 6 עליון
6 - קבוצת סורוקה א בקט רגל -מקום ראשון דרג 6 עליון
קבוצת מגנזיום ים המלח בקט רגל -מקום ראשון דרג 6 תחתון
7 - קבוצת מגנזיום ים המלח בקט רגל -מקום ראשון דרג 6 תחתון
קבוצת כיל ישראל בכדורסל - מקום שלישי דרג 4
8 - קבוצת כיל ישראל בכדורסל - מקום שלישי דרג 4
קבוצת ים המלח בכדורעף - מקום ראשון דרג 3
9 - קבוצת ים המלח בכדורעף - מקום ראשון דרג 3
קבוצת סורוקה בכדורשת -מקום שני דרג 4
10 - קבוצת סורוקה בכדורשת -מקום שני דרג 4
קבוצת כיל בכדורשת -מקום שלישי דרג 7
11 - קבוצת כיל בכדורשת -מקום שלישי דרג 7
קבוצת מכתשים-אדמה בשש בש, עם מנכ
12 - קבוצת מכתשים-אדמה בשש בש, עם מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין - מקום שני דרג 1
קבוצת סורוקה בשש בש- מקום ראשון דרג 2
13 - קבוצת סורוקה בשש בש- מקום ראשון דרג 2
זוכי הגביעים בטניס שולחן - הצלחות במישור האישי
14 - זוכי הגביעים בטניס שולחן - הצלחות במישור האישי
כל הזוכים בטניס שדה -כמו בכל שנה
15 - כל הזוכים בטניס שדה -כמו בכל שנה
אלופי הזוגות בטניס שדה גיל 50 פלוס רונן כהן מקמג ואיתן הרוש מברום - אברהם ויינברגר ויעקב אבוחצירה מנהל הספורטיאדה מרוצים
16 - אלופי הזוגות בטניס שדה גיל 50 פלוס רונן כהן מקמג ואיתן הרוש מברום - אברהם ויינברגר ויעקב אבוחצירה מנהל הספורטיאדה מרוצים
חלק מהזוכים מהקבוצות השונות בענף השחייה - 47 מדליות
17 - חלק מהזוכים מהקבוצות השונות בענף השחייה - 47 מדליות
קבוצת ים המלח ברכיבה על אופניים - מקום שני דרג א
18 - קבוצת ים המלח ברכיבה על אופניים - מקום שני דרג א
קבוצת בנק לאומי ברכיבה על אופניים - מקום ראשון דרג ב
19 - קבוצת בנק לאומי ברכיבה על אופניים - מקום ראשון דרג ב
קבוצת כן דו ברכיבה על אופניים ללקויי ראייה והמלווים - מקום שלישי
20 - קבוצת כן דו ברכיבה על אופניים ללקויי ראייה והמלווים - מקום שלישי
רצי הנגב מהקבוצות השונות בצילום קבוצתי - העיקר ההשתתפות
21 - רצי הנגב מהקבוצות השונות בצילום קבוצתי - העיקר ההשתתפות
אברהם ויינברגר, רחל נגר, גורג תורגמן ואיציק ריזי. חברי העמותה באילת
22 - אברהם ויינברגר, רחל נגר, גורג תורגמן ואיציק ריזי. חברי העמותה באילת



כבכל שנה בסתיו, גם השנה המשלחת השנייה בגודלה בספורטיאדה באילת, זו של באר שבע והנגב, צברה הישגים ושבה בשלום הביתה עם שלל מדליות וגביעים. מבין 15 ענפי ספורט ב"אולימפיאדה" הארצית של מקומות העבודה בישראל, שהתקיימה בסוף חודש אוקטובר (אחרי חגי תשרי), ספורטאיות וספורטאי הנגב השתתפו בעשרה. הם נפקדו דווקא ממשחקי ה... כדורגל והשחמט, שבהם באר שבע נחשבת לאימפריה וגם מענף הברידג', הירי באקדח ומהשייט, כמובן... לרוב בני ובנות הנגב זו הייתה למעשה פתיחת עונת 2019/20, למעט קבוצות הקט רגל, שכבר החלו לשחק בליגה המקומית בבאר שבע ב-1 בספטמבר, הודות להתארגנות מהירה של רכז הענף, סידני נקש, ששאף להביא את הקבוצות לאילת כשהן בכושר משחק והתוצאות היו בהתאם.

מנכ"ל עמותת הפועל ספורט למקומות עבודה בבאר שבע והנגב, אברהם ויינברגר: "כעשרת אלפים ספורטאיות וספורטאים, מקריית שמונה ועד אילת, השתתפו בספורטיאדה ה-39. ממחוז באר שבע והנגב נטו חלק כ-1,300 ספורטאיות, ספורטאים ופעילים באירוע השיא של הספורט העממי בישראל, שמקיף אלפי עובדים ממאות מקומות עבודה. הספורטיאדה השנתית היא לא רק תחרות בין קבוצות שונות, היא גם הפנינג בו מתרכזים ספורטאים למפגש ממושך בן חמישה ימים, רצוף אתגרים ספורטיביים ומפגש חברתי בין עובדות ועובדים ממקומות עבודה שונים בישראל".

הענף שבו לנגב היה את הייצוג הגדול ביותר הוא הקט רגל, כמובן. לא פחות מ-26 קבוצות זכו להיות בין שלוש הראשונות בקטגוריות שלהן. שבע קבוצות זכו באליפות, שש הפסידו בגמר והוכתרו לסגניות, 13 קבוצות סיימו במקום השלישי.

במקום הראשון בקט רגל: מפעלי ים המלח בצעירים דרג 2 לאחר ניצחון בגמר עליון 0-1 על בנק לאומי דיגיטל; קמהדע א' בצעירים דרג 3 שהביסה בגמר עליון 0-5 את עיריית בת ים ובחצי הגמר ניצחה 1-3 את קאנטרי קלאב באר שבע; כללית בית החולים סורוקה א' בצעירים דרג 6 שניצחה בגמר עליון 0-1 את בנק מזרחי טפחות מרכז; פריגו ירוחם א' בדרג 2 צעירים בגמר תחתון; מכללת סמי שמעון בצעירים דרג 5; מגנזיום ים המלח בצעירים דרג 6 שניצחה בגמר תחתון 1-4 את  יוניליוור חיפה ומפעלי ים המלח ב' בטורניר הוותיקים דרג ד' שניצחה בגמר תחתון 2-4 את משרד הביטחון ג'.

במקום השני בקט רגל: ברום ב' שהפסידה בגמר עליון לצעירים דרג 4 לעיריית נתניה בשיעור 0-2; קמ"ג א' שנוצחה 0-1 בגמר תחתון לצעירים דרג 1 מול בזק מטה ירושלים; פלאפון באר שבע שנכנעה 1-3 בדרבי לפלאפון מרכז בגמר תחתון לצעירים דרג 3; שב"ס יחידת נחשון בדרג 2 לצעירים; רותם אמפרט ג' בדרג 5 לצעירים ורכבת דימונה בדרג 7 לצעירים.

במקום השלישי בט רגל: סורוקה ב' בדרג 1 לצעירים, ברום א' בדרג 1 לצעירים, משטרת באר שבע בדרג 2 לצעירים, קאנטרי קלאב בדרג 3 לצעירים, נטפים חצרים בדרג 4 לצעירים, בית הלוחם א' בדרג 5 לצעירים, פריגו ירוחם ב' בדרג 6 לצעירים, קמהדע ב' בדרג 7 לצעירים, מכתשים-אדמה גם כן מקום שלישי בדרג 7 לצעירים, בית הלוחם ב' בדרג 8 לצעירים וחיפה כימיקלים דרום בדרג 9 לצעירים. בוותיקים דרג 1 דואר ישראל באר שבע שלישית, בוותיקים דרג 2 קמ"ג ב' ובוותיקים דרג 4 ים המלח ב'.
בכדורסל: כי"ל ישראל באר שבע שהפסידה 27-31 בחצי גמר צעירים דרג 4 למשרד הביטחון, סיימה במקום השלישי.

בכדורעף: מפעלי ים המלח זכתה במקום הראשון בדרג 3. ירון שוורץ וחבריו ניצחו בגמר את אל על 0-2 במערכות. בחצי הגמר 0-2 על בנק מרכנתיל תל אביב.

בכדורשת: קבוצת כללית בית חולים סורוקה ב' זכתה במקום השני בדרג 4. סורוקה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר 1-2 במערכות את רשות ניירות ערך תל אביב, אך בגמר נכנעה 0-2 למכבי שירותי בריאות. כי"ל ישראל דרום סיימה במקום השלישי בדרג 7.

בשש בש: קבוצת מכתשים-אדמה מקום שני בדרג 1, ברום ג' שלישית בדרג 1, סורוקה מקום ראשון בדרג 2 ומועדון החרשים מקום שלישי בדרג 2. במישור האישי, הישג לבועז בן שימול מברום שזכה במקום השלישי.

ענף נוסף שיש בו גם דירוג קבוצתי וגם אישי הוא טניס השולחן, שבו הנגב מצטיין. קבוצת וישיי דימונה איכזבה כשזכתה רק במקום השלישי בדרג א'. חברת החשמל באר שבע וברום א' התייצבו במקום הראשון והשני, בהתאמה, בדרג ג'. בתחרות האישית בטניס שולחן אלכס קורנברג  ממגנזיום ים המלח זכה במקום הראשון לגילאי 50 + ודימה אסקוטסקי מקבוצת וישיי דימונה זכה בטורניר לגילאי 60 +. שניהם שיתפו פעולה יחדיו גם בתחרות הזוגות, לגילאי 49 + ותפסו את המקום השלישי. אולג אויישר מברום א' סיים שני בגילאי 40 +, יפים גורביץ' מבית הלוחם באר שבע שני בגילאי 60 +. למקום השלישי הגיעו ולדימיר סמילנסקי מחברת החשמל בגילאי 40 + וראובן רוזן מברום א' בגילאי 60 פלוס.

בטניס שדה, אלוף הספורטיאדה לגילאי 50 + הוא איתן הרוש מברום. בגמר הזוגות ל-50 + שהיה כולו בסימן מחוז הדרום, ניצחו איתן הרוש מברום ורונן כהן מקמ"ג את אילן סבג ורמי צור מים המלח, שהסתפקו במקום השני. בטורניר הזוגות עד גיל 50, אדם ישעיהו ועוז אדירי מקמ"ג זכו במקום השני. מרק טייב מקמ"ג תפס את המקום השני בגילאי 55 +, אילן סבג מים המלח שלישי באותה קבוצת גיל. אליהו גואטה מרמת"א שלישי מבין בני ה-60 +. נתי מלכה מבית הלוחם תפס את המקום השלישי בקטגוריה עד גיל 35. חן טקסיר מרמת?א סיים שני בבית התנחומים לגילאי 35+.

ענף השחייה הוא ענף מאוד מצליח מבחינת קבוצות הנגב, שגרפו לא פחות מ-47 מדליות! בראש הדירוג, כבכל שנה, השחיינית הפנומנאלית מבית החולים סורוקה, חגית כהן, שהיא אלופת האלופות עם שבע מדליות זהב, מדליית כסף וגביע השחיינית המצטיינת! שלוש שחייניות נוספות מסורוקה, אלופת ליגת הנגב, זכו בהישגים במקצים השונים ואלו הן: סימה מגוס (מדליית כסף וארבע ארד), הקפטנית נורית אוחיון (מדליית כסף ומדליית ארד) ורות גבאי (ארד). 

גם למכתשים-אדמה היה ייצוג מכובד על הפודיום בבריכה באילת. שרונה זמיר (מדליית כסף ושתיים ארד), גל סואץ (שתי מדליות ארד), יבגנה דמינה (שתי מדליות ארד) וגם השחיין יבגני קומינוב שזכה בשלוש מדליות, אחת מכל סוג.

מבנק לאומי באר שבע הצטיינו שלושה: אושרית בן אור עם שבע מדליות – שלוש זהב, שתיים כסף ושתיים ארד; אייל מגד עם מדליית זהב וארבע כסף ומרק מנדל עם מדליית כסף. מבנק דיסקונט באר שבע הצטיינה רווית רוסו-טרש עם שתי מדליות ארד. רמי גולני מקמ"ג זכה בחמש מדליות, ארבע כסף ואחת ארד. ויקטור סטופקוביץ' ממפעל וויבלנגת' מנאות חובב שב הביתה עם מדליית ארד.

הישגים לבאר שבע והנגב גם ברכיבה על אופניים. קבוצת ים המלח הגיעה שנייה בדרג א', בנק לאומי ראשונה בדרג ב' וקבוצת כן דו במקום השלישי לרוכבים עיוורים ומלוויהם. בדירוג האישי, מקום שני לקלוד גבאי מים המלח לגילאי 60 +, מקום שלישי לרוברט רבונא מבנק לאומי לגילאי עד 37 ומקום שלישי לצמד רוכבי הטנדם מכן דו, ליאור מהרבני ויובל צ'יבוטרו.

בענף הריצה, שתי מדליות. מקום שני למיכל כהן מכי"ל ישראל בריצת עשרה ק"מ לגילאי עד 29 ומקום שלישי לאותה אתלטית במרוץ ל-5 ק"מ.

לסיכום: אברהם ויינברגר, ג'ורג' תורגמן, מאיר כהן, רחל נגר, גילה לוי, איציק ריזי, מוריס אוחיון וחיים אלקיים, היו מרוצים. חברי העמותה שהסתובבו בין כל המגרשים, בדקו שהכל תקין, פתרו בעיות נקודתיות בשטח ועודדו את הספורטאים.
 

מבזקי ספורט וחדשות

15.11.2019
למעוניינים כתבת הספורטיאדה באילת נמצא תחת לחצן אירועים 
אפיק פרסום בניית אתרים