סורוקה אלופת הספורטיאדה בבאולינג מאת: משה ניר

21.12.2019

 ציונה גדקר,יוסי לוי , סמדר טוויזר , קובי נעים,סיגל מדר,מור דהן,שי יאיר,אבי אבוקסיס,סוס חן קובי פריינטה. קבוצת רותם ב' ,ברום א, רותם א, כל אלה ועוד הטביעו את חותמם בספורטיאדה 2019 בצפון 

קבוצת סורוקה א בבאולינג באולם - הכי טובה בארץ
1 - קבוצת סורוקה א בבאולינג באולם - הכי טובה בארץ
קבוצת בית הלוחם באר שבע ב בבאולינג - אלופה בדרג 3
2 - קבוצת בית הלוחם באר שבע ב בבאולינג - אלופה בדרג 3
בן ואביו אלופים - צחי טייב מסורוקה א בדרג 1 ואבי טייב מבית הלוחם ב בדרג 3
3 - בן ואביו אלופים - צחי טייב מסורוקה א בדרג 1 ואבי טייב מבית הלוחם ב בדרג 3
קבוצת חברת החשמל באר שבע בבאולינג - ציונה גדקר בעלת התוצאה הגבוהה בדרג 3
4 - קבוצת חברת החשמל באר שבע בבאולינג - ציונה גדקר בעלת התוצאה הגבוהה בדרג 3
קבוצת סורוקה ב בבאולינג של רחל נגר - מקום שלישי בדרג 4
5 - קבוצת סורוקה ב בבאולינג של רחל נגר - מקום שלישי בדרג 4
חלק מזוכי הגביעים בבאולינג - מייצגים את הדרום בגאווה גדולה
6 - חלק מזוכי הגביעים בבאולינג - מייצגים את הדרום בגאווה גדולה
קבוצת ההסתדרות במרחב הנגב א' בבאולינג - מקום ראשון בדרג 5
7 - קבוצת ההסתדרות במרחב הנגב א' בבאולינג - מקום ראשון בדרג 5
קבוצת שירותי בריאות כללית ב' בבאולינג - שניייה בדרג 5 עם סמדר טוויזר בעלת התוצאה הגבוהה
8 - קבוצת שירותי בריאות כללית ב' בבאולינג - שניייה בדרג 5 עם סמדר טוויזר בעלת התוצאה הגבוהה
קבוצת פריקלאס ב - מקום ראשון דרג 8
9 - קבוצת פריקלאס ב - מקום ראשון דרג 8
קבוצת ברום ה' בבאולינג - מקום שלישי בדרג 9
10 - קבוצת ברום ה' בבאולינג - מקום שלישי בדרג 9
קבוצת סורוקה ד - מקום רביעי בדרג 9
11 - קבוצת סורוקה ד - מקום רביעי בדרג 9
קבוצת פריגו ירוחם בבאולינג עם ראשי העמותה - גביע המקום הראשון בדרג 10 וגביע אישי לקובי נעים
12 - קבוצת פריגו ירוחם בבאולינג עם ראשי העמותה - גביע המקום הראשון בדרג 10 וגביע אישי לקובי נעים
קבוצת סורוקה ה - רביעית בדרג 10
13 - קבוצת סורוקה ה - רביעית בדרג 10
קבוצת מכבי שירותי בריאות - סיגל מדר בעלת התוצאה הכי גבוהה מכולן בדרג 10
14 - קבוצת מכבי שירותי בריאות - סיגל מדר בעלת התוצאה הכי גבוהה מכולן בדרג 10
שחקניות עירייה בבאולינג עם ראשי העמותה - שיחקו בדרג 11
15 - שחקניות עירייה בבאולינג עם ראשי העמותה - שיחקו בדרג 11
שופטי הבאולינג מהנגב - שעיה והצוות שלו עשו עבודה טובה
16 - שופטי הבאולינג מהנגב - שעיה והצוות שלו עשו עבודה טובה
זוכי הגביעים בביליארד עם מנכל הפועל ומנכ
17 - זוכי הגביעים בביליארד עם מנכל הפועל ומנכ"ל עמותת באר שבע - כבוד לבאר שבע
קבוצות רותם אמפרט א ו-ב בביליארד - מקום שני בארץ
18 - קבוצות רותם אמפרט א ו-ב בביליארד - מקום שני בארץ
קבוצת ברום ב בביליארד - מקום שלישי בארץ
19 - קבוצת ברום ב בביליארד - מקום שלישי בארץ
ארבעת הראשונים בביליארד - כולם באר שבעים
20 - ארבעת הראשונים בביליארד - כולם באר שבעים
ראש קבוצת ברום בביליארד קובי פריינטה - חמישה גביעים
21 - ראש קבוצת ברום בביליארד קובי פריינטה - חמישה גביעים
קבוצת ברום א' בביליארד - מקום ראשון דרג 2
22 - קבוצת ברום א' בביליארד - מקום ראשון דרג 2
קבוצת בית הלוחם באר שבע בביליארד - מקום שני דרג 2
23 - קבוצת בית הלוחם באר שבע בביליארד - מקום שני דרג 2
קבוצת אדמה-מכתשים א - מקום רביעי דרג -2
24 - קבוצת אדמה-מכתשים א - מקום רביעי דרג -2



 
ספורטיאדת החורף המסורתית בטבריה , לענפי הבאולינג והביליארד, התקיימה בשבוע שעבר. כמו בכל שנה, כך גם השנה, קבוצות באר שבע והנגב נמצאות במרכז העניינים. מבין 40 קבוצות באולינג מהנגב, ב-11 דרגים שונים, 11 קבוצות שבו הביתה מהצפון עם גביעים. חמישה שחקנים ושחקניות מבאר שבע התעלו באופן אישי והשיגו את התוצאה האישית הגבוהה ביותר בדרג שלהם.
 
אלופת הספורטיאדה בבאולינג, מבין כל 132 הקבוצות, היא מעמותת הפועל ספורט למקומות עבודה במרחב באר שבע והנגב. כבוד! קבוצת כללית – בית החולים סורוקה א', זכתה במקום הראשון בדרג 1, עם צבירה של 6823 פינים, בממוצע של 189.53 למשחק. הרחק אחריה, סגנית האלופה תעשייה אווירית מלוד עם 6235 פינים. יוניליוור חיפה א' סיימה שלישית. הבאר-שבעית השנייה בדרג א' היא אלופת השנה שעברה קבוצת בית הלוחם א' שתפסה את המקום החמישי הכללי עם 6212 פינים. מיד אחריה, במקום השישי, שירותי בריאות כללית א' עם 6202 פינים. בזק נגב ערבה סוגרת את הטבלה במקום העשירי ולה 6134 פינים.
 
בדרג 2 – אכזבה. שלוש הבאר-שבעיות דורגו בזו אחר זו בחלק התחתון של הטבלה. אדמה-מכתשים א' במקום השישי, קמ"ג במקום השביעי ופריקלאס א' במקום השמיני.
 
בדרג 3 יש לנו אלופה – בית הלוחם באר שבע ב', שצברה 6106 פינים בממוצע של 169.61. חברת החשמל טורבינות באר שבע סיימה חמישית עם 5660 פינים וחברת החשמל באר שבע סיימה שישית עם 5364 פינים. שחקנית חשמל באר שבע, ציונה גדקר, השיגה את התוצאה האישית הגבוהה ביותר מקרב הנשים בדרג 3, בתוצאה של 175 נקודות.
 
בדרג 4 יש גביע לקבוצת כללית – בית החולים סורוקה ב', שזכתה במקום השלישי עם 5707 פינים. תעשייה אווירית רמת"א באר שבע במקום החמישי, אדמה-מכתשים ג' שביעית וברום ד' תשיעית בדירוג. יוסי לוי מרמת"א באר שבע השיג את התוצאה הכי גבוהה בדרג 4 – 244 נקודות.
 
בדרג 5 שני גביעים קבוצתיים וגביע אישי אחד. ההסתדרות במרחב הנגב א' היא הראשונה עם 5889 פינים, שירותי בריאות כללית ב' שנייה עם 5677 פינים. שחקנית שב"כ ב', סמדר טוויזר, עשתה את התוצאה הגבוהה ביותר מבין הנשים – 204 נקודות. את הטבלה הקבוצתית בדרג 5, בת 16 קבוצות, משלימות סורוקה ג' במקום התשיעי, מרכז בריאות הנפש באר שבע במקום העשירי, רותם דשנים א' במקום ה-11 ופיברו ישראל 13 בדירוג.
 
בדרג 6 קבוצת וויבלנגת' אנטרפרייזס במקום השביעי, ברום ב' במקום ה-14 והאחרון. גם בדרג 7 קבוצה שלנו אחרונה, במקום ה-14, ים המלח גברים. בדרג 8 מקום ראשון לפריקלאס ב' עם 5474 פינים. קבוצת הנשים של ים המלח במקום השמיני. רותם דשנים ב' נועלת את הטבלה, במקום ה-11.
 
בדרג 9 שני גביעים. גביע המקום השלישי לברום ה' (4864 פינים) וגביע המקום הרביעי לסורוקה ד' (4849 פינים). עיריית באר שבע ד' תפסה את המקום החמישי (4725 פינים). ההסתדרות מרחב הנגב במקום ה-12 והאחרון (3854 פינים).
 
בדרג 10 - חגיגה. שלושה גביעים קבוצתיים ושניים אישיים: פריגו ירוחם ראשונה עם 4960 פינים, סורוקה ז' שנייה עם 4813 פינים וסורוקה ה' רביעית עם 4727 פינים. קובי נעים מפריגו ירוחם הגיע לתוצאה של 221 נקודות, הכי הרבה מכולם וסיגל מדר ממכבי שירותי בריאות השיגה 188 נקודות, הכי הרבה מכולן. קבוצתה, מכבי שירותי בריאות, סיימה רק במקום התשיעי. סורוקה ו' במקום השביעי. כימיקלים לישראל במקום הלפני אחרון, יוניליוור ערד במקום ה-12 והאחרון.
 
בדרג ה-11 והאחרון היו שלוש קבוצות באר-שבעיות, שלושתן של העירייה. עירייה ב' סיימה במקום החמישי, עירייה ג' במקום השמיני ועירייה א' במקום ה-11 מתוך 14. 
 
בטקס הסיום של הבאולינג, שנערך בבית המלון בטבריה, שבו שהו רוב הקבוצות, מנכ"ל מרכז הפועל יורם ארנשטיין עלה לבמה אל מול ראש עיריית טבריה ושיבח את באר שבע לפני כולם, על ההישגים במשחקים וגם על שילובם של ספורטאים עם מוגבלויות. ארנשטיין, לספורט בנגב: "אין ספק שהעמותה במרחב באר שבע והנגב היא אחת המצטיינות ויש לציין גם את העבודה הפוריה בענף הבאולינג. ספורטאים שלהם בדרך כלל זוכים בשלושת המקומות הראשונים גם במישור הקבוצתי וגם באישי, ואנחנו מאוד מעריכים את העבודה של אברהם ויינברגר והצוות שלו".
 
גם מנהל התחרויות של הבאולינג, אלי בן חיון, מפרגן לבאר שבע: "40 קבוצות איכותיות מהדרום השתתפו ועשו הישגים יפים. כיף שהם משתפרים משנה לשנה ומייצגים את הדרום בגאווה גדולה. שימשיכו ככה. גם הרכז שלהם, שעיה, הוא יד ימיני בניהול המשחקים ולכבוד הוא לי לעבוד איתו ביחד". אריאל בן ישעיהו, שעיה, מפרגן בחזרה: "כשעובדים קשה יש תוצאות, ראו את זה בהכנות לאליפות, ברצינות של האנשים. אני מפרגן לכל השחקנים שלנו, גם במקצועיות שלהם וגם בהתנהגות שלהם. הם נהנו בצפון, גם טיילו והיה כיף לראות אותם. כבוד לבאר שבע".
יושבת ראש ענף הבאולינג בבאר שבע, רחל נגר, מספרת: "הגעתי לשם כשחקנית, לא כיושבת ראש. שחקנית של סורוקה ב' בדרג 4, זכינו במקום שלישי. המשחקים התנהלו כמו שצריך, לא היו תקלות, לא היו בעיות. נהננו, עודדנו. יש שחקנים שיש להם קרובי משפחה בצפון שבאו לעודד, למשל הנכדים של פיני אבימן משב"כ באו עם בתו לעודד".
 
נגר התמוגגה לא רק מהמשחקים, גם מהאווירה הכללית: "מזג האוויר היה נהדר, חלק מהשחקנים נסעו לטייל אחרי המשחקים. נסעו לנצרת לראות את האווירה של חג המולד, חבר'ה יצאו לשופינג וחזרו עם שקיות, חבר'ה הלכו לקברי צדיקים. היה ערב ריקודים יווני לכל הספורטאים במלון בטבריה. ביום השלישי היה קוקטייל וגם ביום הרביעי הביאו אומן, אחרי חלוקת הגביעים".
 
במישור המקצועי, נגר מרוצה בהחלט: "אתה יודע מה זה מקום ראשון בדרג 1? זה מדהים, כל הכבוד. אני חושבת שאנחנו מהדרום זכינו בהכי הרבה גביעים בספורטיאדה, שהיא הטופ של הענף. זה הישג מאוד מרשים ויפה לקבוצות שלנו. זו חוויה שאנחנו חווים אותה כבר כמה שנים ולא מוותרים אף פעם. לא מפספסים. היו משחקים מאוד יפים, התחרות היא כל כך נעימה ומפרגנת, ממש כיף".
 
מנכ"ל העמותה הבאר-שבעית, אברהם ויינברגר, מסכם: "גאווה גדולה. משה ישרזאדה, ג'ורג' תורג'מן ואני, נציגי העמותה, הסתובבנו במגרשים, באולמות מהבוקר עד הערב. ראינו את הרצינות, את הנחישות של ספורטאי המחוז, שרצו להביא גביע למפעל ולהוכיח שאנחנו הכי טובים בבאולינג ובביליארד בליגות למקומות עבודה בארץ. גביע האליפות של דרג א' בבאולינג נשאר שנה שנייה ברציפות בנגב, השנה סורוקה ובשנה שעברה בית הלוחם. אני רוצה לציין גם את שעיה על הרמה המקצועית הגבוהה שלו בניהול המשחקים ואת צוות השופטים שלו ממחוז באר שבע והנגב. בביליארד בכלל היינו הרוב וזכינו בהרבה גביעים. סיפוק גדול יש לנו מההופעה של שחקני הביליארד, בהובלתו של מנהל המשחקים אייל נתן שלנו מבאר שבע".
 
אייל נתן: "אני מרוצה מהתוצאות. יש עליית רמה של כל הקבוצות. מתוך 15 גביעים שחילקנו, 13 ניתנו לבאר שבע. קיימנו לראשונה טורניר בזק לראשי קבוצות וגם שם חולקו  שני גביעים לסוס חן מקום ראשון ולקובי פריינטה מקום שני . למה אין הרבה קבוצות? מה שקרה, שבשנים האחרונות נסגרה ליגה בתל אביב, כי רכז הליגה נפטר ולא היה מי שירים את הכפפה  מנכ"ל הפועל הצהיר בטקס הסיום שהוא יעזור לכל עמותה להקים קבוצת ביליארד, הוא רוצה למנף את הענף הזה ומוכן לתקצב את זה. יורם ארנשטיין הפך להיות חובב ביליארד ויש לו ידע רב".
 
בביליארד, האליפות הקבוצתית התקיימה בשיטת מוקדמות במשחקי בתים ולאחר מכן העולות שיחקו בשיטת גביע. בדרג 1 קבוצת רותם אמפרט ב' תפסה את המקום השני, אחרי עיריית יבנה, שזכתה במקום הראשון. ברום ב' סיימה שלישית. בית החולים קפלן מרחובות במקום הרביעי. בדרג 2 ארבע הראשונות מהנגב! ברום א' ראשונה, בית הלוחם באר שבע שנייה, רותם דשנים א' שלישית ואדמה-מכתשים א' רביעית.
 
גם בטורניר היחידים, בשיטת המפסיד יוצא, כל ארבעת השחקנים הראשונים הם בארשבעים מור דהן מברום א' זכה בבכורה, שי יאיר מבית הלוחם באר שבע הוא סגן האלוף, אבי אבקסיס מאדמה-מכתשים א' במקום השלישי וסוסו חן מברום א' רביעי. בטורניר ראשי קבוצות מהיר, בשיטת המפסיד יוצא, סוסו חן מברום א' גבר בגמר על חברו קובי פריינטה מברום ב'. שי יאיר מבית הלוחם בנוסף קיבל גביע גם על תוצאה אישית  גבוהה – 35 נקודות ברצף.

מבזקי ספורט וחדשות

14.03.2020
שבוע טוב , 
לאור התפשטות מגפת ה"קורונה" , הנהלת העמותה החליטה הערב לדחות את כל הפעילות הספורטיבית במסגרת הליגה למקומות עבודה עד אחרי חופשת פסח. החלטה זו התקבלה על מנת לשמור על בריאותם של כלל המשתתפים לרבות ספורטאים, ספורטאיות, שופטים ופעילי ספורט של המחוז.


 
אפיק פרסום בניית אתרים